Во операцијата против Бин Ладен погинал и еден негов син, а преостанатите се уапсени

2 мај, 20110
article-0-0BDDBFCF00000578-54_634x450

Во операција извршена од страна на Американските сили загина најбараниот терорист и водач на Ал Каеда, Осама бин Ладен, но истотака се тврди дека во таа операција животот го загубил и еден од неговите синови, изјавено од страна на шефет на Пакистанското разузнавање.

Тој изјавил дека во акција заедно со Американските сили биле погубени Осама бин Ладен, еден од неговите синови, тројца негови чувари и неидентификувана жена која наводно ја користел како жив штит.

Истотака во соопштението е нагласено дека се уапсени и неговите преостанати шест синови, три жени и четворица помошници.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma