Американите со повеќе самодоверба од Британките

16 јули, 20110
bikinigirl

Компанијата “Мама Мио“ која произведува козметички препарати за нега на кожа, неодамна спровела истражување во Велика Британија и Америка за тоа што жените сакаат и што не на себе.

Истражувањето во кое учествувале околу пет илјади жени од двете земји, покажало и покрај стеротипното мислење дека американките се соочени со повеќе килограми, тие сепак имаат повеќе самодоверба од Британките.

Во прилог на тоа говорат резултатите каде 30% од девојките во САД мислат дека супер изгледаат во бикини, додека во Бротанија тоа го мислат само 12% од девојките.

Исто така 15% од американките изјавиле дека може да се соблечат без чуство на непријатност додека кај британките тој процент е понизок за 5%.

За разика од британките кои највеќе ги сакаат своите нозе, кај американките тоа се градите, дури 35% од нив мислат дека имаат убави гради и не се оптеретуваат со критериумите на модните писти и слабите девојки дека се најзгодните.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit