Американска компанија ќе гради фабрика во Бунарџик

30 јуни, 20110
24933020
Премиерот Никола Груевски, денеска ќе присуствува на потпишувањето на два договори за отпочнување на реализацијата на инвестицијата на американската компанија “Кемет Електроникс Корпорејшн“ во технолошко индустриска развојна зона Скопје 1 – Бунарџик.
Настанот ќе се одржи во Владата каде Груевски ќе оствари и средба со претставници од компанијата.
Потоа, претседателот на Владата, ќе присуствува на поставувањето на камен темелник за изградба на нова фабрика на американската компанија “Кемет Електроникс Корпорејшн“ во Бунарџик.
Извор: Нетпресс

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi