Освојувајте со поглед: топ 4 совети за долги и густи трепки

30 јуни, 20110
zp-trepavice_620x0

И покрај големиот избор на современи производи за нега на трепките, не е на одмет потсетување на стари трикови уште од времето на нашите мајки и баби. Некогаш тие се и најдобри.

Маслиново масло: намачкајте по коренот и целите трепки. Оставете да отстои  5 мин. И потоа исплакнете со млака вода. Со редовна примена на овој трик, за месец дена ќе имате нови појаки трепки.

Вазелин: Пред спиење нанесете вазелин по целата долзина на коренот на трепките. Утрото исплакнете со млака вода.

Витамин Е: Овој витамин е еден од најдобрите лекови против опаѓање на трепки. Се користи на ист начин како и вазелинот.

Избегнувајте извиткувач – особено барем 2-3 месеци после некој од горе наведените третмани.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/