Анџелина Џоли повторно како таен агент на ЦИА

8 јуни, 20110
Angelina_Jolie_Salt

Филмот “Salt” во кој Анџелина глуми таен агент на ЦИА ќе добие продолжение. Снимањето на новиот филм треба да започне многу наскоро.

Филмското студио “Sony” потврди дека многу наскоро ќе се снима второто продолжение на “Salt”.

Анџелина Џоли повторно ќе ја има главната улога, а како што таа има претходно изјавено воодушевена е од оваа улога во филмот, тоа било нејзин сон уште од многу оддамна. Сценариото исто така повторно му е доделено на Курт Винер. За сега не е објавено името на режисерот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi