Седми дел од одбројувањето на 100-те најсекси жени во светот

8 јуни, 20111
sexy

40 – Diora Baird – оваа убавица мината година беше на седумнаесетото место на оваа листа, а оваа година падна на четириесетото. 28 годишната актерка и модел изјавила дека би имала секс со Стивен Тајлер.

39 – Kate Middleton – папараците повеќе  не го сликаат принцот, сега многу поинтересна е неговата сопруга војвотката од Кембриџ. 29 годишната сега девојка од кралското семејство се сретна со Вилијам за време на студиите, каде таа таа студираше историја на уметност.

38 – Eliza Dushku – оваа актерка можете да ја видите во акциони и хорор филмови кои едноставно ги обожава. 30 годишната актерка  е родена во Масачусетс, но нејзиниот татко е албанец, па така таа во 2006 го посети Косово и за време на престојот си истетовира албански орел на вратот.

37 – Summer Glau – оваа актерка стана позната со филмот Knights of Badassdom. Иако минатата година беше на дваесет и шестото оваа година падна малку подоле.

36 –  Sarah Harding – девојката која изјави дека ноќите најмногу ги поминува пред телевизор, бидејќи тоа го сака. Пејачката веројатно заради тоа беше долго време сингл, но сега е верена за Dj  Tom Crane.

35 – Gemma Arterton – 25 годишната Бонд девојка, доби Бафта номинација, се пријави за “Луѓе во црно 3“, а се омажи за некој што воопшто не е славен. а во меѓувреме си истетовира и ангел со крила.

34 – Amber Heard – можеби најатрактивната лезбејка која беше на насловната на FHM за месец ноември во 2009 година. Исто така се вклучи во неколку познати филмови, со што стекна поголема популарност. 24 годишната актерка од Тексас, позната е по нејзината улога на “невротична, луда девојка, која постојано плачеше и врескаше“ во филмот од 2008 година Pineapple Express.

33 – Eva Mendes – нема што да се зборува за познатата сексипилна актерка, која неколку пати се наоѓаше на листите за најсекси жени во светот. Оваа година таа е на 33 место за разлика од минатата, каде беше на 11. Во последно време покрај филмовите, стана популарна со рекламите на Calvin Klein за долна облека.

32 – Scarlett Johansson – оваа актерка освои Бафта, и наводно ја инспирирала Кети Пери за нејзиниот најголем хит “I kissed a girl“, барем така тврдеа фановите. Оваа актерка падна за десет места на листата на најсекси жени во светот, но тоа не значи дека престана да снима филмови, баш  напротив, тек сега можеме да очекуваме многу повеќе од оваа провокативна убавица.

31 – Pixie Lott – немојте да се разочарате поради фактот дека оваа 20 годишна девојка живее во апартман вреден 400 илјади фунти. Моментално пејачката се наоѓа во Америка каде ќе го промовира својот албум Turn it up.

One comment

  • Smeshko

    8 јуни, 2011 at 15:51

    Eva samo za meneeee !!!!!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma