Салата со тофу сирење

8 јуни, 20110
news_4556

Подготовка:

Изрендајте го морковот, а доматот, краствицата и кромидот ситно исецкајте ги и ставете ги во далбок сад. Останатите состојки ставете ги во блендер. Тофуто исецкајте го на коцки и додадете го во зеленчукот. Зеленчукот прелијте го со дресингот од блендерот. Инегралниот леб послужете го како прилог.

Состојки:

 • 300гр морков
 • 2 домати
 • 2 свежи краставици
 • Кромид
 • 200гр тофу сирење
 • 20мл вински оцет
 • Магдонос
 • Сусам
 • 2 лажици масло
 • Лук
 • 50гр маслинки
 • 40гр инегрален леб
 • Тофу сирење

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma