Анџелина Џоли слета во Турција, обожавател стоел со натпис “Бакни ме за мир во светот”

18 јуни, 20110
angelinajolie_turska_afp_17062011_625

Анџелина Џоли слета во турција и го посети кампот на избеглици од Сирија. Таа на избеглиците им поделила овошје и десерт. Таа таму пристигнала со приватен авион и била пречекана со натписот “Goodness Angel of the World, Welcome”, подоцна им поделила и играчки на децата и во кампот останала цели 2,5 часа. За оваа прилика научила неколку зборови на арапски, а потоа со помош на преведеувач разговарала со избеглиците за нивните проблеми. Штета што познатата актерка не му ја исполнила желбата на еден од обожавателите кој стоел со натпис “Бакни ме за мир во светот”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi