Арета Франклин доживеала мала незгода

22 јуни, 20110
Aretha Franklin Portrait Session For GRAMMY Taping And JET Magazine

Арета Франклин доживеала несреќа во својата хотелска соба. Познатата пејачка се сопнала на подот и го скршила прстот на ногата. “Накратко многу ме болеше, но брзо ми помина. Среќа што не ја повредив десната нога која ми треба за клавирот, бидејќи имам настап”, изјавила Арета.

Арета целата незгода ја сврте на шега. Сега ја вознемирува само како повредата ќе се вклопи во нејзиниот имиџ, односно на облеката која ја избрала. “Како да ја вклопам мојот нов фустан Marc Jacobs, со сините болнички чевли”, вели пејачката.

Ова не е единствен инцидент на Арета, таа неодамна исто така доживеала незгода кога вежбала. Ја скршила справата за вежбање, а потоа одлучила да почне строга диета, бидејќи тоа било капка која ја прелила целата чаша.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma