Арета Френклин го најави враќањето на сцена

18 февруари, 20110
Aretha-Franklin

Популарната Арета Френклин го најави своето враќање на музичката сцена со закажаниот концерт на 28-ми мај оваа година. Таа мораше да откаже многу концерти заради болеста. Но, по направената операција таа си даде време за да закрепне и сега е повторно активна.

По концертот во Буфало, таа го најави и албумот на кој работи неколку години. За овој албум таа оствари соработка со Р. Кели и Били Ди Вилијамс. Албумот би требало да излезе на 3-ти мај а ќе биде наречен Aretha: A woman falling out of love”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi