Аргетинка преживеа по падот од 23-ти кат

25 јануари, 20110
198562-argentina-woman-039-s-fall

Една жена од Аргентина преживеала од како паднала од 23-от кат од еден хотел во аргетинската престолнина Буенос Аирес. Нејзиниот пад бил завршен на една такси кола, при што жената паднала на покривот и се скршило предното стакло. Очевидец изјави дека жената се искачила над безбедноста бариера од ресторанот, на врвот на хотелот “Crowne Plaza Panamericano, со цел да скокне по своја желба. По падот таа била однесена на интензивна нега за третман на повеќе повреди. Жената, која не е именувана, се смета дека е аргетинка на 30 годишна возраст. Таксистот, именуван од страна на локалните медиуми како Мигел, рече дека само што излегол од својот автомобил и бил на десетина метри од него кога слушнал ужасен звук од удар на неговиот автомобил. За среча излегов, да останев уште една минута во автомобилот ќе бев убиен, додал Мигле во својата изјава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi