Аспирин маска за чисто лице без акни

22 декември, 20111
1

Очигледно аспиринот е одличен при лечење на акни и флеки по лицето. Аспирин маската е доста популарна и добива многу позитивни критики и пофалби по однос на постигнатите резултати. Решив да ви ја представам оваа маска бидејќи 85% од овие пофалби се од жени кои ја пробале и решиле да ја користат и понатака бидејќи биле задоволни од резултатите.

Потребни намирници за приготвување на маската се од 1-3 аспирини, стаклена чаша, топол течен мед, бадемово или масло од кокос. Во зависност колкава површина од лицето ќе третирате, употребете таблети аспирин колку ќе ви е потребно. Издробете го ситно аспиринот и ставете го во плитка чинија. Капнете неколку капки дестилирана вода за да се растопи. Додадете го топлиот мед и маслото. Се нанесува како маска или само на акните или местото со осип.

One comment

  • Dama...

    14 септември, 2012 at 04:19

    Kolku med i maslo da stavime?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma