Аврил Лавињ снима нов албум

20 јуни, 20110
AL

Канадската пејачка Аврил Лавињ започнала со снимање на својот петти студиски албум, објавено е на шоу бизнис сајтотвите. Иако нејзиниот четврти албум “Goodbye Lullaby” кој го објави во март оваа година, таа открила дека не престанала да работи за нов.

“Веќе имам снимено осум песни. Би сакала мојот петти албум да излезе што побргу“, изјавила 26 годишната пејачка и додала дека на новиот албум повеќето песни ќе видат со поп звук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi