Авторот на “Because I Got High” заборавил да се појави на својот концерт

21 април, 20110
afroman

Afroman кој се прослави со хитот Becouse I Got High” се најде на суд бидејќи заборави да се појави на сопствениот концерт кој беше закажан пред неколку дена во Охајо.

Уште поинтересно е бидејќи тој е тужен токму на денот познат како ден на борба за легализација на марихуаната. Тој не сакал да направи спогодба од непознати причини, па сега останува да видиме колку ќе треба да плати оштета.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi