Багаж полн со рептили

11 април, 20110
reptiles

Аргентинската полиција овој викенд во багажникот на еден автобус откри куфери полни со повеќе од 600 змии и други влекачи, јавија службените извори од државата. Полицијата го запрела автобусот во северниот дел на Аргнетина, во багажот на еден од патниците пронајдени биле преку 600 отровни змии, желки и ретки видови на гуштери. Уапсениот шверцер на влекачите со месеци ги ловел овие егзотични рептили, со намера да ги продаде.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi