Банана и лимон за подобро расположение

5 јуни, 20110
lemon

Комбинацијата од лимон и банана за момент ќе успее да ви ја врати насмевката на вашето лице.

Бананата содржи голема содржина на амино киселини трипофан, која е одговорна за лачење на хормонот за среќа. Доволно е да изедете само една банана на ден.

Лимонот во себе има драгоцена количина на витамин Ц. Ова кисело овошје за многу кратко време ќе нè расони и ќе нèосвежи. Лимонот го неутраизира штетното влијание на радикалните состојки, кои секојдневно се создаваат при стрес, алкохол, цигари… Затоа за почеток на денот одлично ќе ви дојде една чаша свежо исцедена лимонада.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi