За што фантазираат жените?

5 јуни, 20110
ashley_madison

Воајеризам – Иако многумина мислат дека воајеризамот е омилена машка фантазија, и жените исто така сакаат да гледаат сексуален однос на други личности.

Егзибиционизам – Стриптизерки, нудисти, плејбој зајачици, домашни порно снимки и веб камери се само дел од женските фантазии, а некои на нив успеваат и добро да заработат.

Доминација – силување -многу научници потврдиле дека една од омилените женски фантазии е груб секс или “безбедно силување“.

Секс на јавно место – Уште една фантазија која е типична за мажите, но жените имаат повеќе фантазии кога е во прашање избирањето на место за секс.

Секс со двајца мажи – Истражувањето “Мастерс и Џонсон“ покажало дека оваа игра се повеќе се појавува кај модерните жени, а можно е тоа да е последица од влијанието на порнографијата.

Постари жени – помлади мажи – Фантазијата во која постара жена заведува помлад маж веројатно е една од најстарите фантазии. Која жена не би се сменила на една ноќ со Деми Мур?

Мажот како сексуален роб – Жените повеќе ги воодушевува можноста мажот да им служи за извршување на домашните обврски, отколку да им пружи сексуално задоволство.

Лезбејско искуство – Бакнеж и секс помеѓу две девојки не е само машка фантазија. Многу жени признале дека барем еднаш во животот имале еротски мисли за друга жена.

Проститутка – Која жена не размислувала за заработување на голема сума пари, на незаконски и социјално неприфатлив начин? Тоа не мора да се однесува на обично проституирање, но може на луксузна и скапа придружничка на богаташи.

Секс со странец – Љубовните романи кои сеуште се продаваат се доказ дека оваа фантазија никогаш нема да застари.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma