Бебе за малку ќе било фрлено во депонија! :(

27 декември, 20110
bebenaulica

Филаделфија – божиќно чудо! Комуналците за малку ќе фрлеле бебе во депонија.

Бебе старо само четри часа било оставено во картонска кутија на тротоар во еден кварт во Филаделфија. Луѓето од комуналната хигиена ја земале кутијата и пред да ја фрлат во камионот со ѓубре, еден од нив, Хомер Келер,  сепак решил да погледне што има во неа.

„Слушнав некаков звук, мислев дека некој оставил некакво животно во кутијата. Ја отворив и се шокирав. Таму имаше бебе. Беше прекриено во потокалов пешкир и бело кебенце“, изјавил Келер.

Бебето веднаш било префрлено во болница, а вработените ја крстиле Ноел. Бебeто го спасило чудо. Ноел била во добра состојба, јадела и спиела добро.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber