Белата куќа одговори на прашањето за вонземјаните

12 ноември, 20110
0056007.48

Во САД неодамна е спроведена петиција која бара од Белата куќа конечно и службено да се изјаснат околу прашањето поврзано со вонземјаните. Членовите на оваа иницијатива го добија тоа што го бараа.

Иако, до сега,  официјално не се изјасниле за постоење на вонземјаните и евентуалната интеракција со нив, од неофицијалните изјави и ставови се претчуствува дека американскиот врв или не верува во присуството на вонземјаните на Земјата или ја заташкува.

Петицијата побара од нив конечно да се изјаснат, и официјалниот став никого не го изненади. Имено, Белата куќа тврди дека не е свесна за постоењето на било какви вонземјански цивилизации, нити е во контакт со нив.

Меѓутоа, не ја отфрлаат можноста за постоење вонземјански живот и наводно активно трагаат за него, но засега немаат никакви докази.

Секако, тие кои не веруваат во оваа теорија на заговор, мислат дека ова е само уште еден начин на кој елитите се обидуваат да ги сокријат информациите, додека другите се разочарани и понатаму живеат во надеж дека нема вонземјани помеѓу нас.

Што ни носат „новите” сознаниа? Изгледа дека нема да имаат никаво влијание на уфологијата и сличните гранки бидејќи верниците и понатаму ќе веруваат во постоењето на вонземјаните и заверите, додека скептиците и понатаму ќе бидат воздржани додека не се присоберат цврсти докази.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş