Белата куќа размислува дали да ги објави фотографиите од ликвидацијата на Бин Ладен

4 мај, 20110
osama-bin-laden-hrvatska-498

Портпаролот на Белата куќа Џеј Карни, вчера изјавил дека американската администрација се уште размислува дали да ги објави језивите фотографии од мртвиот лидер на Ал Каеда, Осама Бин Ладен.

Белата куќа во меѓувреме соопштила дека Бин Ладен за време на ликвидацијата не бил вооружен и дека една од неговите жени била погодена во нога, за која се шпекулираше дека му служела како жив штит.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi