Белите фустани IN оваа сезона

24 мај, 20110
White-dresses-must-haves-women

Оваа сезона дефинитивно белиот фустан ќе биде главно парче облека. Не само што владее на модните писти како на странските така и на домашните, туку ги освои и водечките модни куќи и така се наметна како еден од главните трендови во оваа сезона.

Fendi,Dolce&Gabbana, Ralph Lauren се делод големите дизајнерски имиња кои на пистата го прошетаа белиот фустан.

Должината не е битна бидејќи оваа сезона подеднакво владеат и макси и мини здолништа. Носите бело, ненаметливо и дискретно, со впечатливи модни додатоци. За преку ден одберете удобен фустан, за мала доза на сензуалност додадете тенка лента која ќе ви ја истакне половината. Додека вечерното издание може да биде гламурозно со привлечна проѕирна чипка.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi