Британски комичар настапувал пред крави

24 мај, 20110
world_cow_530

Британскиот комичар Милтон Џонс се одлучи на еден необичен експеримент, па своето шоу го адаптирал за нова публика а тоа биле кравите на една фарма. Тој сакал да види дали кравите имаат смисла за хумор.

За подготовките му помогнал еден експерт за крави, Брус Вудакри кој ги анализира и истражува се што е поврзано со кравите веќе 40 години.

Џонс изјавил дека не било воопшто едноставно да смислува шеги за кравите, се било поинаку од она што до сега го работел. На крајот и двајцата биле задоволни од експериментот. Кравите слушале внимателно, и како што кажува експертот биле опуштени.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/