Шеширот на принцезата Беатрис продаден за 131.648 долари

24 мај, 20110
Royal Wedding - Carriage Procession To Buckingham Palace And Departures

Од самиот почеток ја почнавме приказната за тоа дека принцезата Бетарис ја продава шапката која ја носеше на кралската венчавка. Сега дојде моментот да ве информираме дека фамозниот шешир е продаден на аукцијата на која беше даден.

За овој шешир се дадени вртоглави 131.648 американски долари. Собраните пари ќе бидат уплатени на сметката на UNICEF. Инаку продажбата на овој шешир ги сруши сите претходно поставени рекорди на E-Bay.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma