Бенитез во Атлетико Мадрид?

22 април, 20110
rafa-benitez_1350371c

Според известувања од англиските медиуми, Рафаел Бенитез е најсериозен кандидат да го замени Кике Санчез Флорез на клупата на Атлетико Мадрид.

Кик Флорес во редовите на Атлетико дојде 2009 година наместо Абел Ресин и шпанскиот прволигаш го одведе до трофеј во Лигата на Европа минатата година.

Се очекува тој да го напушти клубот ова лето, бидејќи лошите резултати на екипата во овој шампионат практично ги ‘расипаа’ идеите на управата во клубот тој да биде долгорочно решение.

На негово место би можел да дојде Бенитез, кој почна во Реал Мадрид, потоа ги водеше Валенсија, Ливерпул и Интер.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma