Бензините од полноќ поскапи за три денари

11 април, 20110
Gaspump

Од полноќ бензините поскапуваат за три денари по литар, дизелот и екстралесното гориво за 1, 5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика на денешната седница.

Цената на Еуросупер БС-95 од полноќ ќе изнесува 80,50 денари за литар, а на Еуросуперот БС-98 ќе изнесува 82,00 денари за литар, додека новата цена на дизелот ќе изнесува 71 денар за литар.

Екстра лесното масло за домаќинство ќе се продава за 60 денари за литар, а малопродажната цена на мазутот се зголемува за 1,616 денари по килограм и ќе изнесува 42,908 денари за килограм.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma