Berlusconi сака стадионот на Milan да го носи неговото име

6 мај, 20110
silvio_berlusconi

Претседателот на Milan, италијаснкиот премиер Силвио Берлускони соопштил дека Сан Сиро односно Џузепе Меаца во иднина треба да го носи неговото име. А како изговор за тоа е потврдата дека откако тој управува со клубот, Milan станал најпрофитен клуб во светот.

Јас сум најуспешен претседател на сите времиња, во смила на освоени трофеи. Ако го освоиме првенството, тоа ќе биде 27-мо за Милан под моја палка. Затоа и стадионот треба да го има моето име. Како што тоа го направија шпанците со Bernabeu во Real Madrid, сметам дека треба да се направи и за мене, изјавил Berluskoni.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi