Бесмртната Frida Pinto

29 април, 20110
Бесмртната Frida Pinto

Познатата глумица Frida Pinto, која се прослави со улогата во филмот “Slumdog millionaire”, сега глуми свештеничка во античка Грција, која се бори против слобниот крал кој сака да го освои светот во филмот “Immortals”.

Покрај неа во филмот глумат и Мики Рурк, Хенри Кавил и други. Филмот го режираше Тарсем Синг, а во кино салите можеме да го очекуваме кон крајот на оваа година.

http://www.youtube.com/watch?v=7VdONYkKFmQ&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/