Барате соба? Сакате чоколадна?

29 април, 20110
karl-lagerfeld-chocolate

Познатиот дизајнер Карл Лагерфилд направи прав хотелски апартман, но користејќи сосема необичен “материјал“. Париз доби уште една атракција за туристите, благодарение на компанија која произведува сладолед, а која го ангажираше Карл Лагерфилд за да им помогне во промоција на новите вкусови на сладоледи пред летната сезона во 2011 година. Меѓутоа бидејќи славниот дизајнер неможел да искреира ништо од сладолед, тој пронајде друга слатка алтернатива т.е. чоколадото, од што направи хотелски апартман кој денеска е прикажан во Париз. Краторот за потребите на камшањата дизајнирал соба која е од подот до таванот направена од чоколадо. Ѕидовите, теписите, па дури и перниците и прекривките се направравени од разни чоколади. Покрај сето ова, на креветот ве чека и фигура од маж направен од црна чоколада. Ниту еден друг материјал не е искористен за да се направи оваа атракција. Инаку Лагерфилд во склоп на оваа кампања за новите сладоледи “Магнум“ направил и три телевизиски реклами, а ангажирана била американската глумица Рејчел Билсон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi