На Lady Gaga и се обраќаат со различни имиња зависно од тоа како се однесува

29 април, 20110
Lady+Gaga+In+Concert

Lady Gaga до сега има изјавено дека мрази кога ја нарекуваат по нејзиното уметничко име, особено нејзините момчиња.

Нејзиното вистинско име е Stefani Joanne Angelina Germanotta. Таа во своето последно интервју признала дека и нејзината мајка ја нарекува Gaga кога се однесува лошо.

Нејзините другарки пак ја викале Queen disaster, или кралица на уништувањето.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi