Beyonce го тресе задникот во средни училишта

30 април, 20110
Beyonce го тресе задникот во средни училишта

Во склоп на кампањата на Мишел Обама, Let’s Move, видео сними популарната американска дива Beyonce, која со помош на нејзиниот танц во училишните мензи се бори против дебелината на децата. Дебелината или вишокот килограми кај децата имаат нов непријател – глобалната ѕвезда Бијонсе. Таа само и помага на првата дама на САД Мишел Обама за кампања, која ги промовира предностите на здрава исхрана и вежбање.

Видеото е снимено во кафетеријата на средно училиште, и ги покажува децата кои вежбаат со Бијонсе осум едноставни вежби – од трчање и танцување, инспирирано од различни жанрови на музика. Пејачката открива дека таа сакала да го направи вежбањето забавно за децата,  правејќи го она што сите сакаме да го правиме, а тоа е да танцуваме.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi