Без што жените едноставно не можат?! : )

21 август, 20110
0865007.48

Дали некогаш сте се запрашале кои производи за нега на тело се најдобри. Можеби не можете без маскара или пудра? Како и да е пред вас се петте најдобри изуми во служба на убавината!

Фен за коса

Дефинитивно можеме да го прогласиме за најдобар изум на сите времиња кога е во прашање е разубавувањето. Изумот кој успеа да го скрати времето на средување на косата на само половина час.

Кармин

Само два потега по усните и жената се трансформира во убавица. Први карминот го употребувале жените во древната Месопотамија. На усните ставале прав од полудраги камења. Клеопатра ставала кармин од бубалки кои кога ќе се обработеле давале црвена боја.

Маскара

Заблагодарувајќи и на маскарата жената моментално се претвора во сензуална заводничка. Тешко е да се замисли шминка без маскара. Модерната маскара е дело на T. L. Williams во 1913,ја измисли за разубавување на неговата сестра. Забележувајќи ги позитивните ефекти на маскарата тој решава да ја отвори фабриката Maybelline за производтсво на маскари.

Пинцета

Пинцетата со векови се користи за различни нешта. За жените е најважна при средување на веѓите. Како поинаку би се справиле со непотребните влакненца на веѓите ???!!!

Виклери и пегла за коса

Виклерите, фигарото и пеглите за коса се изуми кои жената мора да ги поседува. Со помош на нив е многу полесно да се обликува косата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit