Бијонсе и Клинт Иствуд во Ѕвездата е родена

20 јануари, 20110
beyonce-new-promo-pics-2

Познатата пејачка Бијонсе ќе ја игра водечката улога во познатиот римејк мјузикл. Римејкот на класикот од 1937 година A Star Is Born, кој ќе биде под режисерската палка на Клинт Иствуд. Досега не e наведена ниту една машка улога, иако се зборува дека во предвид биле земени актерите Вил Смит, Еди Марфи, Роберт Дауни Џуниор. Во приказната која зборува за љубовната врска меѓу еден алкохоличар и ѕвезда на патот надолу од својата слава и млада девојка музичарка на патот кон славата нагоре.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi