Бијонсе не верувала дека ќе живее во Њујорк…Да не и се сонуваше да живее во Лесковац? :)

6 август, 20110
beyonce-knowles-pic-rex-image-2-256310831

Мега популарната пејачка Бијонсе, изјавила дека никогаш не сонувала дека ќе живее во Њујорк, затоа што на него гледала како на нешто преграндиозно и преголемо.

Суперѕвездата е родена во Хјустон, Тексас и таму е израсната, па признала дека кога прв пат го посетила Њујорк била исплашена. Сепак, денеска пејачката и актерка е среќно сместена токму во овој град, со својот сопруг хип-хоп магнатот Џеј Зи.

„Никогаш не мислев деќа ќе живеам тука, но сега тоа е мој дом“, открила Бијонсе.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi