Бијонсе од црнкиња стана бела?

17 февруари, 20110
beyonce-after-and-reality

Фотографијата која ја објави Дејли Мејл, од Бијонсе ги натера сите медиуми да зборуваат за неа. На фотографијата која ја направиле додека Бијонсе се забавувала со своите пријатеки, таа изгледа како да обелела. Во споредба со фотографиите од минатото, Бијонсе изгледа навистина побела.

Заради тоа биле прашани и стручњаци кои работат на клиниките за избелување на кожата. Па така една докторка изјавила дека тоа во моментов е една од поактуелните интервенции. Но, тоа се прави само на одредени делови од телото, а не на целото тело. Ефектите на избелување се привремени, и функционираат така што ги блокираат ензимите кои се одговорни за пигмент.

Сепак, дали Бијонсе е навистина побелена или се работи за ефект од блицот, останува отворено прашање, бидејќи нејзиниот портпарол несакал да одговори на ова прашање.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi