Бијонсе во една минута заработува 113.830 долари!? Јака работа:)))

13 ноември, 20110
beyonce-i-am-world-screening-11212010-17-820x1281

Пејачката Бијонсе е најплатен изведувач во светот на шоу-бизнисот со приход од 113.830 долари во една минута.

Бијонсe, според истражувањето веб-сајт “(Saucytime), се најде на прво место, бидејќи на новогодишната ноќ во Њујорк за пет отпеани песни заработила околу два милиони долари.
Второто место и припаднало на Мараја Кери, бидејќи на слична прослава заработила милион долари за пет отпеани песни.
Во првите пет влегле уште и Кајли Миног со 52,875 долари во минута, Џенифер Лопез со приход од 44.057 долари и Ролниг Стоунс со 35.250 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş