Бикини од нафта

9 август, 20110
bikini

Овој календар за 2012 година е направен за Европскиот фонд за сурфери, а мисијата е да се заштити океанот. На календарот одделно за секој месец позира прекрасна девојка, која немасто бики е размачкана со нафта, со цел да се присетиме на минатогодишното одлевање на нафта во Мексиканскиот Залив кој претставуваше еколошка катастрофа. Календарот е дизајниран и да привлече повеќе волонтери во фондот за дурфери.

Погледнете ги фотографиите!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit