Најбрзиот рекорд во трчање со пераи на 100 метри со пречки

9 август, 20111
зонкер

Најбрзиот рекорд во трчање со пераи на 100 метри со пречки за жени изнесува 22,35 секунди. Рекордот бил постигнат од страна на Мариен Зонкер во Келн, Германија, на 13 септември 2008 година.

http://www.youtube.com/watch?v=sRDnajV1A3w&feature=player_detailpage#t=2s

One comment

  • bojan

    18 август, 2011 at 22:37

    kullllll

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi