Откриени се тајните состојки за убавина на познатите

9 август, 20110
Angelina-Jolie-Hot

Серена Вилијамс се капе во минерална вода Евиан, Анџелина користи креми на база на кавијар, Викторија Бекам  прави третмани на лицето на база на птичји измет… Погледнете ги сите скапи и бизарни тајни за разубавување на познатите.

Мила Кунис.

За блескав тен Мила посети еден салон за убавина каде и беше направен третман со дијаманти и рубини вреден 7000 долари.

Серена Вилијамс. Таа беше првата која во хотел во Мајами плати 5000 долари за “Evien Experience”

Анџелина Џоли.

Таа е мајка на шест деца и има право на малку одмор и луксуз. За убавата кожа на лицето, Џоли се грижи со кремата “ La Prairie’s Skin Caviar Luxe Cream”  која содржи најквалитетен кавијар. Цената на една ваква крема од 100 мл изнесува 710 долари.

Гвинет Палтроу. Таа користи крема за лице на база на змиски отров. Мало пакување од “ Sylvia Dakar’s UltraLuxe-9” таа го плаќа 185 долари. Оваа крема содржи синтетички змиски отров, и во суштина тоа е рептилски ботокс.

Тери Хачер. Тери не пие вино во када, но затоа се капе во него. Таа секоја вечер прави купка во која става една чаша црвено вино. Тоа ја правело нејзината кожа помека.

Викторија Бекам.

Нега за лицето на гејшата ја спроведува и Викторија Бекам. Таа редовно го посетува салонот кој ја нуди оваа услуга. “Geisha Facial” е третман кој трае 60 минути и чини 180 долари. Овој третман се состои од птичји измет. Се верува дека и Дејвид Бекам го практикува овој третман.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit