Бионсе е нов член на Американската филмска академија

20 јуни, 20110
beyonce(61)

Академијата, која секоја година ги доделува најпосакуваните филмски награди Оскар, во петокот повикала 178 нови членови. Меѓу нив може да ги сретнеме Расел Бренд, Џерард Батлер, Мила Кунис, Џенифер Гарнер, Џеси Ајенберг и Елен Пејџ, режисер и сценарист на филмот “The Kids Are All Right”, Лиза Чоледенко и сценаростот Арон Шаркин, добитник на Оскар за “социјалната мрежа”.

Режисерот на документарните филмови Тим Хетернгтон, кој оваа година беше номиниран за Оскар,а два месеца покасно е убиен во Либија, постхумно стана член на Академијата.

Академијата за филмски уметности и наука има речиси шест илјади членови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/