Бисерот во Тајландската џунгла

16 ноември, 20110
10

За секој кој се надева да ја види тајландската џунгла со целата нејзина убавина и егзотика, тогаш едно патување до водопадот Ераван, во едноимениот нацинален парк е најдоброто решение. Носејќи го името на триглав бел слон од индутската митологија, Ераван е скалест водопад, што се издига на 1500 метра надморска височина, што го прави еден од најубавите во Тајланд.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş