Bono ги молел Pixies за соработка

3 мај, 20110
the-pixies

Членовите од групата Pixies во едно свое интервју откриле дека Bono ги молел за соработка. Тој дури изјавил: “ Ве молам, направете ми услуга. Не може да ја оставиме плочата недовршена” , изјавиле членовите на Pixies.

Тие инаку немаат снимано албум веќе 20 години бидејќи ја прекинаа соработката во 1993 година, па повторно се обединија во 2004 година и од тогаш трае нивната турнеја. Тие изјавиле дека за нов албум не брзаат.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi