Ликот на Супер Марио на стартки

3 мај, 20110
super-mario-galaxy

По повод 25 години од постоење на видео играта Супер Марио, светски познатиот бредн Converse одлучи на новата линија патики да го стави ликот на анимираниот лик.

Ограничен е бројот на црни и бели патики кои ќе ги краси ликот на Супер Марио. Тие треба да се појават во продажба во јули оваа година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi