Босански модел ја тресе модната индустрија

13 јануари, 20110
andrej-pejic-for-tush

Фотографот Дејмон Бејкер кога ја започнал фото сесијата рекол дека тоа е најубавата девојка која досега ја има фотографирано, а само неколку минути подоцна сфатил всушност дека тоа е маж. И тоа босанскиот модел Андреј Пејич, 19. Тој дебитирал во светот на модата во јуни на ревијата на Жан Пол Готје, и од тогаш се наоѓа на врвот од листата на најангажираните модели во Париз. До сега има работено за речиси сите светски модни брендови. Њујорк Тајмс објавил дека 2010 година, била година на транссексуалците. И дека допрва ќе ги гледаме во најновите едиторијали на светските модни магазини. Тоа значи дека Андреј ќе има сигурна работа. Тој ќе биде ангажиран и како маж и како жена. Тој се сликан за едиторијалите како маж, но почесто може да го видиме во женските едиторијали.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma