Брајан Фери наместо на забава завршил во болница

6 април, 20110
Ferry

Рокерот Брајан Фери наместо да оди на забава, поради силни болки во пределот на градите отишол во болница. Тој се исплашил да не има срцев удар, и подлегнал на детален преглед. Неговиот портпарол изјавил за јавоста, дека Брајан е во добра состојба и  нема место за паника.

Брајан Фери наскоро ќе ја започне четиримесечната турнеја која ја најави пред извесен период, заедно со бендот Roxy, каде тој е фронтменот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma