Бранџелина ја продаваат куќата во Малибу!

23 август, 20110
angelinajolie_bradpitt

Брет Пит и Анџелина Џоли ја продаваат својата вила во Калифорнија, а за неа бараат 13.500.000 долари. Холивудскиот пар неодамна ја реновираа куќата, но веројатно повеќе не ја сакаат. Куќата е поделена на два дела, а со оглед на квадратурата и високата цена има само две спални соби и четири купатила.

На имотот има и базен, тениско игралиште и огромна градина. Бред и Анџелина на куќата и додадоа уште еден спрат кој го дизајнирал Кристофер Р. Соренсон, како и базенот со греење.

Кога ќе ја продадат куќата во Малибу, парот и понатаму ќе имаат голем број недвижнини во светот. Една од нив е во Њу Орлеанс, а имаат куќа и во Северна Италија, која ја купил Бред Пит откако се разведе Џенифер Анистон. Тој се обидел да го продаде за  19.000.000 долари, но ништо од тоа. Како ќе се одвива продажбата останува да видиме…некој заинтересиран?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit