Дигитален атлас на универзумот! Вреди да се види!

23 август, 20110
univerzum

Овој краток филм е направен од страна на астрофизичарите на Американскиот Музеј на Природна Историја. Погледнете ги интерсните факти низ видеото, до таму до каде човекот го осознал универзумот!

httpv://www.youtube.com/watch?v=17jymDn0W6U

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit