Братот на Чавез се фати за оружје

29 јуни, 20110
Hugo-Chavez

Адан Чавез, родениот брат на болниот Хуго Чавез, изјавил дека е спремен и со оружје да ја брани “ слободата “ на комунизмот во Венецуела. Наводно, опозицијата спремна на stand by чека да ја превземе власта по “ наводната смрт “ на неговиот брат. Еее… е тоа е комунизам no paseran!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit