Браво! Е ова е ред и дисциплина! Сека Алексиќ уапсена во Макарска!

30 јули, 20110
12942_seka-aleksic

Околу три часот наутро во ноќниот клуб Петар Пан во Макарска полицијата влегла и ја уапсила српската пејачка Сека Алексиќ и пратечкиот бенд, кои се државјани на Србија, бидејќи немале работна дозвола.

Српската турбо фолк пејачка Сека полицијата ја привела по концертот во клубот Петар Пан, поради како што велат властите немањето работна дозвола. Полицијата стигнала во клубот во три часот наутро, утврдила дека бендот и пејачката се српски државјани и дека немаат работна дозвола да настапуваат во Хрватска. Сега за нив следи прекршочна пријава. Полицијата ја потврдила информацијата, но не сакале да изнесуваат никакви детали.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit