Бред и Анџелина повторно во хуманитарна акција

14 јуни, 20110
Pitt and Jolie are "Curious" in Berlin

Холивудскиот пар Бред Пит и Анџелина Џоли дадоа 500.000 долари за помош на жртвите од торнадото во Мисури. Парот преку својата “Џоли- Пит” фондација уплатиле средства на Фондацијата “Озаркис” која пружа помош на луѓето кои останаа без своите домови по неодамнешното торнадо.

Најпогоден бил градот Џоплин, местото каде Бред го поминал своето детство. Затоа и се решил да им помогне на своите сограѓани за кои вели дека се многу вредни, понизни и извонредно отпорни.

Фондацијата на холивудскиот пар до сега има уплатено повеќе од милион долари за помош на жртвите од земјотресот на Хаити, и во почетокот на годината купи авионски карти за либиските бегалци.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/