Британец го поминал езерото со велосипед

21 јули, 20110
01 met-vajthrst-498

16 годишниот Мет Вајтхрст пред 2 дена го премина езерото Бетермер возејќи велосипед по неговата површина, пренесува британскиот „Daily Star“.

Средношколецот одбива да каже како тоа му тргнало од рака да со велосипедот помине скоро 23 метри длабоко езеро.

„Неможам и несакам да кажам како тоа го изведов, но многу лоѓе ме видеа и тие можат да потврдат дека не се работи за трик или фотомонтажа. Фотографиите се реални“, изјавува Мет.

Тој со велосипед има возено за добротворни цели, за да собере пари за жртвите на поплавите кои го зафатија подрачјето на Кумбрија 2009 год.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit